Районна виставка "Щедрість рідної землі"


Організатор : Красноокнянський районний БДЮТ


Дата початку: 05.10


Дата завершення: 08.10


Час початку: 09:00


Час завершення: 14:00


Місце проведення заходу: Красноокнянський районний Будинок культури


Опис :

До участі в районій виставці «Щедрість рідної землі» запрошуються переможці шкільних виставок. Журі районної (міської) виставки відбирає на обласну виставку кращі експонати 2012 року, що найбільш повно розкривають зміст позашкільної та позаурочної еколого-натуралістичної роботи закладів освіти району .

Розмір експозиції учасників виставки складає 1,5 кв.м.

На виставку представляються тільки найкращі експонати, переможці шкільних заходів за поточний календарний рік.

Кожна експозиція являє собою єдине ціле і складається з розділів, що передбачають висвітлення основних напрямків еколого-натуралістичної творчості (див. наказ УО №54-ОД від 6.02.12 «Про проведення обласних природоохоронних акцій, конкурсів, проектів у 2012році»):

Практична природоохоронна робота

Конкурси та проекти: «Екологічна стежка», «Заповідними стежками рідного краю», «Вчимося заповідати», «Міжнародний день водно-болотних угідь», «Міжнародний день Чорного моря», моніторинг дослідження стану навколишнього середовища по програмі GLOBE, «Географічний майданчик в дії», «Ліси для нащадків», День юного натураліста та інш.

Природоохоронні акції: «Малі річки – життя України»», «Ліси для нащадків», «День Довкілля», «До чистих джерел», «Птах року» «Годівничка», «Першоцвіти Одещини», експедиція « «Моя батьківщина – Україна» та інш.

Продуктивна праця і дослідно-експериментальна робота учнів

- в галузі сільського та лісового господарства, на навчально-дослідних ділянках та теплицях закладів освіти;

-у галузях біології, рослинництва та тваринництва;

- організації роботи живого куточка, роботи музеїв та куточків хліба;

- у межах обласного етапу Всеукраїнського проекту «Турбота молоді тобі, Україно» («Юннатівський зеленбуд», «Плекаємо сад» «Дослідницький марафон», «Парад квітів біля школи», «Кролик»), «Юний селекціонер», «Галерея кімнатних рослин» та інші.

- дослідницька робота та участь в обласник наукових конкурсах та конференціях.

Районні етапи Всеукраїнських біологічних науково-освітніх проектів «Лишайники – індикатори стану атмосферного повітря», «Флора України – компас у зеленому світі», «Рослини рятівники від радіації», еколого-натуралістичний похід «Біощит» та інш.

Районні етапи Всеукраїнських та міжнародних науково-освітніх проектів, конкурсів та конференцій:

Участь в обласних етапах Всеукраїнських і міжнародних науково-освітніх проектах «Україна-Європа-Світ»: Всеукраїнського чемпіонату з інформаційних технологій «Екософт-2012», «I-SWEEP 2012», «INFOMATRIX-2012», Всеукраїнського конкурсу юних раціоналізаторів та винахідників «Природа-людина-виробництво-екологія», Національного конкурсу «ІнтелЕкоУкраїна», Всеукраїнського конкурсу наукових досягнень юних зоологів та тваринників, Міжнародного конкурсу молодіжних проектів з енергоефективності «Енергія і середовище» та інш.

Практичні навички роботи з природним матеріалом, володіння народними ремеслами (не більше трьох поробок в кожній номінації):

- вироби з природного матеріалу (соломки, лози, тощо) у вигляді аранжування, мозаїчного панно;

- гончарство;

- петриківський розпис;

- традиційна народна іграшка.

Робота куточка чи музею хліба – організація роботи з учнівською молоддю по шанобливому ставленню до праці хлібороба, по вирощуванню злакових культур, вивчення досвіду організації дослідницької та селекційної роботи.

Реабілітаційно-оздоровча робота з учнівською молоддю – організація роботи з учнівською молоддю під час канікул; профільні табори, навчально-польові практики, екологічні експедиції, тощо.

Інноваційна діяльність та передовий досвід.

Методичні матеріали, що висвітлюють кращий педагогічний досвід роботи, презентація різних методик та форм проведення масових заходів, інноваційних технологій, пропаганди здорового способу життя, організація роботи різнорівневих творчих об’єднань еколого-натуралістичного спрямування, створення експериментальних та адаптованих програм навчання.

Форма показу

- стенди, планшети, портфоліо, фото- та відео, електронні матеріали.

- звіти, альбоми, щоденники дослідницької роботи;

- методичні матеріали, розробки, а також публікації в засобах масової інформації;

- натуральні експонати: різні види, сорти овочевих, польових, лікарських, квітниково-декоративних, плодово-ягідних культур;

- декоративні композиції з живих та сухих рослин;

- вироби з природничого матеріалу;

- традиційні народні іграшки;

Усі експонати повинні мати друковану етикетку розміром 12 х 6 см, де вказується:

- найменування експонату;

- район;

- назва закладу;

- П.І.Б, учасника, рік народження, школа, клас (або назва позашкільного навчального закладу, гуртка);

- П.І.Б керівника.

Презентація виставки.

Для презентації експозиції виставки своєї школи запрошуються кращі юннати, по 2 учні. Регламент доповіді - 5 хв.

Кращі експонати виставки не повертаються, їх буде використано для участі у обласних заходах.